Kazik w nowej odsłonie

Strona główna » Multimedia Dodano: 2018-10-04

Kazik Zdunek Ensemble to innowacyjny projekt Kazika i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu). Zaprosili oni do współpracy wybitnych instrumentalistów ze świata rocka i jazzu - Jarka Ważnego, Wojtka Jabłońskiego (na co dzień związani z Kultem), Alka Koreckiego (saksofonista współpracujący m. in. z Brygadą Kryzys), Przemka Borowieckiego (liderem n0 Band i 100nki), Marcina Murasa (jazzman, puzonista), Ireneusza Kaczmara (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariusza Godzinę (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem). Tak dobrany skład to gwarancja oryginalnego, jazzującego brzmienia z wyrazistymi rockowymi i punkowymi wpływami.

Taki właśnie jest utwór "Zabiłem kolegę na poligonie", promujący wydany w czerwcu br. album. Kazik powraca do swojego legendarnego utworu, aranżując go na nowo i nadając mu mrocznego, wyrazistego brzmienia.

Utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka. Klip odwołuje się do skojarzeń militarnych, buduje jednak uczucie grozy i niepokoju poprzez ukazanie lęków bohatera. Wideoklip, zrealizowany w egzotycznym otoczeniu, przywodzi na myśl konflikty zbrojne.