6543210

Koncert Piotra Beczały w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-03-15

Światowej sławy artysta Piotr Beczała wystąpi na scenie Opery Narodowej już 17 marca. 

 

Piotr Beczała to najgorętsze nazwisko wśród tenorów lirycznych na świecie. Artysta gościł na scenach operowych całego świata, na czele z mediolańską Teatro alla Scala czy też Metropolitan Opera. W 2018 roku otrzymał Operowego Oscara - International Opera Award i został okrzyknięty najlepszym śpiewakiem. W świecie operowym nazywany jest następcą samego Luciana Pavarottiego.


W 2020 roku Piotr Beczała wziął udział w dwóch premierach na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Mogliśmy podziwiać jego wspaniałą interpretację słynnej arii Jontka w Halce Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego oraz podziwiać kunszt wokalno-aktorski w WertherzeJulesa Masseneta. Oba spektakle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem warszawskiej publiczności oraz otrzymały bardzo entuzjastyczne recenzje ze strony krytyków.

Tym razem zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy znane arie operowe w mistrzowskim wykonaniu. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod batutą Łukasza Borowicza.


PROGRAM KONCERTU:
I część: 
1) Ignacy Feliks Dobrzyński - uwertura do opery Monbar
2) Umberto Giordano - Come un bel di di maggio (aria z opery Andrea Chénier) 
3) Władysław Żeleński - Gdy ślub weźmiesz z twoim Stachem (aria z opery Janek)
4) Pietro Mascagni - intermezzo z opery Cavalleria rusticana
5) Pietro Mascagni - Turiddu Mamma, quel vino è generoso (aria z opery Cavalleria rusticana) 
6) Stanisław Moniuszko - Szumią jodły (aria z opery Halka)

II część:
1) Stanisław Moniuszko - Aria z kurantem (aria z opery Straszny dwór) 
2) Stanisław Moniuszko - Polonez obywatelski
3) Giacomo Puccini - Donna non vidi mai (aria z opery Manon Lescaut)
4) Feliks Nowowiejski - Czy ty mnie kochasz… (aria z opery Legenda Bałtyku) 
5) Michał Glinka - uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
6) Giacomo Puccini - Nessun dorma (aria z opery Turandot)

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest złożenie oświadczenia online lub w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Dla widzów spektakli i koncertów uruchomiliśmy możliwość złożenia online oświadczenia o stanie zdrowia nie wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia. Zachęcamy do składania oświadczeń online. Pozwoli to Państwu zaoszczędzić czas i uniknąć wypełniania oświadczenia papierowego podczas sprawdzania biletów przed wejściem na wydarzenie do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Przedstawiamy również szereg przydatnych informacji, które przybliżają nasz sposób działania w warunkach obostrzeń. Więcej na teatrwielki.pl/bezpieczenstwo.

 

Źródło: teatrwielki.pl