Legenda polskiego bluesa zagra na dachu VIVO! Lublin.

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-09-21

23 września rozpocznie się 12. edycja Chatka Blues Festival. Po raz pierwszy miłośników bluesowych dźwięków ugości VIVO! Lublin. Na tarasie widokowym centrum handlowego odbędzie się inaugurujący wydarzenie koncert zespołu Kasa Chorych. Przygotowano też wystawę fotografii „Gwiazdy Chatka Blues Festival”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

23 września o godzinie 19:00 na tarasie widokowym VIVO! Lublin będziemy mieli okazję posłuchać legendy polskiego bluesa, która po latach wraca do Lublina. Kasa Chorych to zespół założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. W połowie lat osiemdziesiątych przyczynili się do tego, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie i dzięki nim muzyka ta do dziś rozbrzmiewa na największych festiwalach w kraju.

Wystawa „Gwiazdy Chatka Blues Festival”

Koncert Kasy Chorych to nie jedyna atrakcja jaka czeka na fanów muzyki w VIVO! Lublin. Od 16 września w lokalu Project Art Gallery, zlokalizowanym na drugim piętrze centrum handlowego, można oglądać wystawę fotografii koncertowej prezentującą gwiazdy poprzednich edycji „Chatka Blues Festival” w obiektywie lubelskiego fotografa - Daniela Drobika. To niezwykła okazja aby przypomnieć sobie artystów występujących w poprzednich edycjach festiwalu, a także zapoznać się z jego ideą.

Wstęp na koncert i wystawę fotografii w centrum handlowym VVIO! jest bezpłatny.

O Festiwalu

Chatka Blues Festival, organizowany przez Fundację Obszar Działań Artystycznych ODA, od 2010 roku przyciąga do Lublina fanów bluesa z całego kraju. Jest to jedno z najciekawszych wydarzeń bluesowych odbywających się we wschodniej Polsce. Festiwal gości artystów
z całego świata - między innymi A Contra Blues z Hiszpanii czy Monkeyjunk z Kanady. Współorganizatorami festiwalu są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerem wydarzenia jest STOART, a projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą
i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Szczegółowy program oraz informacje o biletach i wykonawcach znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu (chatkablues.pl).


*********

VIVO! Lublin to najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe ze 150 lokalami handlowo-usługowymi, znajdującymi się na przestrzeni  38 000 mkw. powierzchni handlowej. Trzy poziomy parkingu podziemnego oferują ponad 1400 miejsc postojowych. Wielkie otwarcie obiektu nastąpiło 4 marca 2015 roku, a 4 lata później austriacki inwestor IMMOFINANZ zakończył proces integracji swojego największego centrum handlowego w Polsce z marką VIVO!, zmieniając tym samym nazwę obiektu na VIVO! Lublin. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. To pierwsze w Polsce centrum handlowe, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. „shortliście” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015. Zarządcą obiektu jest firma CBRE.

Źródło: openmedia.pl