Matthew Genitempo "Jasper" - wystawa fotografii w Kowalsky Gallery

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-10-19

Jasper
Matthew Genitempo
21.10 - 10.12.2021
 
Projekt Jasper jest inspirowany życiem i twórczością poety oraz geodety, Franka Stanforda. Fotografie opuszczonych domów i ludzi prowadzących samotniczy tryb życia, zostały wykonane w Górach
Ozark w Arkansas i Missouri. Przedstawiają oblicze Ameryki, jakiego nie znajdziemy w mediach. Genitempo portretuje samotników odcinających się od społeczeństwa i utartych schematów, z wielką wrażliwością prezentując nam ich świat: świat poza światem, poza systemem i poza tym, co większość z nas
rozumie jako cywilizację.
 
 
Komponując ulotne i mgliste pejzaże, obrośnięte życiem wnętrza i surowych ludzi szukających odosobnienia w mrocznych lasach, projekt Jasper eksploruje fascynację ucieczką od codzienności. Fotografie te oscylują między faktem i fikcją, ukazując realia i mity życia z dala od społeczeństwa.
 
Matthew Genitempo jest amerykańskim fotografem i wydawcą, mieszka w Marfie w Teksasie. Ukończył fotografię na Uniwersytecie Hartford. Magazyn PDN określił go ostatnio jako jednego z 30 wschodzących talentów we współczesnej fotografii, został także laureatem LensCulture Emerging Photographer Award. Jego książka Jasper była nominowana wśród najlepszych debiutów na targach Paris Photo w 2018 roku.
 
 
Jest to pierwsza wystawa tego autora w Polsce a projekt Jasper pokazywany jest po raz pierwszy jako indywidualna wystawa.

 

Kowalsky Gallery to galeria fotografii prezentująca przede wszystkim współczesną fotografię oraz media związane z technikami fotograficznymi. Planujemy pokazywać nowe wystawy indywidualne oraz grupowe w cyklach co ok 6-8 tygodni. Oprócz wystaw i wernisaży chcemy organizować wydarzenia około fotograficzne. Zaprosimy na spotkania autorskie, oprowadzania kuratorskie, panele dyskusyjne, warsztaty, projekcje oraz aukcje. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i nas też ciekawi w którą stronę rozwinie się nasza inicjatywa.

Artyści, których projekty chcemy pokazać w przyszłości to m.in.: Vanessa Winship (UK), Koji Onaka (JAP), Krystian Bielatowicz (PL), Michał Korta (PL), Bryan Schutmaat (USA), Rafał Milach (PL), Anita Andrzejewska (PL), Laila Aloui (MAR), Winfried Bullinger (D).