Nominacje do 31. edycji Paszportów POLITYKI

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-12-07

Ogłaszamy nominacje do 31. edycji Paszportów POLITYKI, jednych z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce, przyznawanych przez tygodnik POLITYKA.
 
Paszporty POLITYKI zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: film, teatr, książka (poprzednia nazwa: literatura), sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna oraz kultura cyfrowa. Tradycyjnie wręczymy również nagrodę specjalną, Kreatora Kultury, której partnerem jest niezmiennie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
 
Po raz pierwszy wręczymy Paszport Czytelników POLITYKI. To nasi czytelnicy wybiorą laureatkę lub laureata spośród wszystkich 21 nominacji, a głosować będzie można już od dziś za pomocą formularza dostępnego subskrybentom (polityka.pl/paszporty).
 
Zapraszamy na platformę internetową paszportypolityki.pl, gdzie dostępne są biogramy oraz zdjęcia nominowanych w wersji do druku, a także inne materiały do wykorzystania w publikacjach.
 
Dostęp do materiałów prasowych nastąpi po wpisaniu adresu e-mail oraz kodu dostępu: pp2024
 
Jednocześnie pragniemy poinformować, że laureatów 31. edycji Paszportów POLITYKI 2023 poznamy 16 stycznia 2024 roku.
 
Gala rozdania nagród rozpocznie się o godz. 20.15 i będzie w całości transmitowana na antenie telewizji TVN, na profilu POLITYKI na Facebooku: facebook.com/TygodnikPolityka i na kanale YouTube (PolitykaPL).

Źródło: paszportypolityki.pl