NOWE FALE - festiwal muzyki jazzowej

Strona główna » Imprezy Dodano: 2018-08-01

Od 9 do 12 sierpnia w nadwiślańskim Babim Lecie i Powidokach usłyszeć będzie można współczesną muzykę jazzową i około-jazzową zagraną przez wykonawców docenianych nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Program festiwalu NOWE FALE

9.08 (czwartek)

[20:30] Franciszek Pospieszalski Sekstet | Babie Lato

Franek Pospieszalski Sekstet / wyjątkowa mieszanka coraz bardziej rozpoznawalnych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

10.08 (piątek)

[20:00] Alina Mleczko Trans Fusion | Babie Lato
[21:30] Michał Urbaniak & P. Unity | Babie Lato
afterparty: Buszkers & Groh / U Know Me Records

Alina Mleczko Trans Fusion / projekt gdzie spotykają się skrajnie od siebie różne muzyczne światy. Fuzja tradycji afrykańskiej i słowiańskiej ale także fuzja doświadczeń artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych z których się wywodzą. Projekt oparty jest na własnych kompozycjach i improwizacji.

Michał Urbaniak & P.Unity / Michał Urbaniak - międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer i odkrywcę młodych talentów. Urodzony w Polsce „obywatel świata”, znany jako współtwórca i kreator muzyki fusion; w duecie z zespołem P.Unity, czyli dziesięcioosobowym, warszawskim projektem osadzonym w funkowej stylistyce. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc z dorobku spadkobierców funkowej stylistyki - od hiphopowych gigantów, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

Buszkers & Groh - jak ying i yang polskiego undergroundu od wielu lat serwują wszystko co dobre i ciekawe w tanecznej muzyce klubowej. Na co dzień szefują jednej z bardziej wpływowych wytwórni muzycznych - U Know Me Records. Grają świeżo, ale podczas ich setów usłyszeć można, że ich znajomość wywodzi się z czasów kiedy trwał hiphopowy Golden Age, a na klubowych parkietach królował 2step, jungle i klasyczny house. Daj się ponieść ekipie U Know Me Radio!

12.08 (niedziela)

[19:00] I love my mother | Babie Lato
[21:00] Piotr Orzechowski “Pianohooligan” i Kuba Więcek | Powidoki
[22:00] Paweł Szamburski | Powidoki

I love my mother (Szymon Gąsiorek, Tobias Pfeil) / duet założony w Kopenhadze. Ich eksperymentalne i oryginalne podejście do muzyki i improwizacji sprawia, że wykonywany materiał nieustannie ewoluuje i nieprzewidywalnie się zmienia. Zespół porusza się sprawnie pomiędzy różnymi sposobami interakcji i jest znany z ekspresyjnych i wybuchowych występów.

Piotr Orzechowski “Pianohooligan” & Kuba Więcek / Piotr Orzechowski urodził się zaledwie dwadzieścia parę lat temu, ale udało mu się zdobyć kilka bardzo ważnych nagród. W 2011 roku, pokonał 41 innych pianistów i zdobył Grand Prix w prestiżowym konkursie Montreaux Jazz Piano Solo Competition. Zagubionego ducha jazzu Orzechowski odnalazł w Krzysztofie Pendereckim. Kuba Więcek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Obsypany nagrodami, laureat wielu międzynarodowych konkursów. Wraz ze swoim trio wydał album "Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat.

Paweł Szamburski / klarnecista, kompozytor, animator kultury. Współtworzy duet Sza/Za – Szamburski / Zakrocki, z którym komponuje muzykę dla filmu, teatru, kina niemego oraz tańca współczesnego. Udziela się również w zespołach: Lost Education, Bastarda i kwartecie klarnetowy Ircha (Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Michał Górczyński). 


 

 

WSTĘP WOLNY

Organizatorzy: Komisja Klubowa oraz Miasto st. Warszawa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2033573566715190/