Pierwsze Centrum Literackie z własnym programem na jesień

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-08-31

Pierwsze Centrum Literackie z własnym programem na jesień.

 

Pierwsze Centrum Literackie z własnym programem na jesień.

Big Book Cafe to dom produkcji literackich i adres zawsze otwarty dla kochających czytanie. Od września centrum zaprasza na wydarzenia specjalne i małe przyjemności. Miejsce tworzone przez Fundację „Kultura nie boli“, która w 2013 roku powołała międzynarodowy Big Book Festival, jest ośrodkiem eksperymentów związanych z tekstem i pępkiem kultury czytania.

Big Book Cafe ruszyła w lipcu, teraz ogłasza program artystyczny. W repertuarze jesieni są:  stand-upy pisarzy, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, czytanie po zmroku, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek.

Nieodłącznym elementem programu stała się już eksperymentalna formuła literackiego stand-up'u. Dotychczas swoich sił w roli stand-uperów spróbowali Krzysztof Varga i Pablopavo, Michał Witkowski, czy Justyna Kopińska. Na czwartą odsłonę wydarzenia tym razem zaprasza Max Cegielski. (Epizod #4, Oko na świat, pt. 29.09, godz. 20:00).

Na stałe w programie miejsca zagoszczom coniedzielne przeglądy prasy przygotowane przez dziennikarzy i fascynatów. W pierwszej odsłonie przeglądu Michał Kwiatkowski, znawca stolicy prezentuje prasę z pierwszych dni wojny. Lato żegnać będziemy wspomnieniem o Januszu Głowackim, a w niezapomniany "Rejs"  zabierze nas Wojciech Kalarus.

Big Book Cafe jest miejsce społecznym, dlatego poza licznymi wydarzeniami literackimi, w miejcu utworzono repozytorium książki przeczytanej. Fundacja przyjmuje książki jako datki społeczne, zebrane tytuły będą dostępne podczas wielogodzinnych kiermaszy.

 

 

Źródło: Big Book Cafe

czytam | gadam | żyję
Czynne: pon.-pt 8-22, sb-nd 10-20
nowe centrum literackie | Dąbrowskiego 81, Warszawa