Plany kinowe Gutek Film. "Dumni i wściekli" w kinach od 20 lutego 2015

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2014-11-19

20 lutego 2015 Gutek Film wprowadza do kin film „Dumni i wściekli” (Pride) – niewiarygodną, ale opartą na faktach historię, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów tego roku. To komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak "Goło i wesoło", czy "Dziewczyny z kalendarza" z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy ("To tylko miłość"), Imeldy Staunton (seria "Harry Potter"), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu "Sherlock") i Dominica Westa ("300").


Co łączy ludzi, których wszystko różni?


Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!  


Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

 

Dzikie historie - w kinach od 2 stycznia

 

Samba - w kinach od 30 stycznia

 

Sils Maria - w kinach od 6 marca

 

źródło: Gutekfilm.pl