Pola Chobot i Adam Baran

Strona główna » Polecamy Dodano: 2021-04-16

Mówią o sobie, że lubią rzeczy ciężkie, przeszywające, mgliste. Pola – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W zespole dzikość i czysta energia. Adam – gitarzysta i kompozytor. Uosobienie równowagi i skupienia. Razem tworzą organizm, twórczą symbiozę, która wyraża się w ich muzyce.

Pola Chobot i Adam Baran są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka) oraz Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu. Duet wielokrotnie został uhonorowany Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Zdobyli tytuł Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues”. W maju 2018 w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ’18. W tym samym roku European Blues Union z siedzibą w Brukseli przyznała muzykom stypendium.

Wystąpili na kilkunastu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, między innymi na Sziget Festival, Edison Festival, Rawa Blues Festival, Fama Festiwal czy Slot Art Festival. Debiutancki album duetu Pola Chobot & Adam Baran „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” (2019) spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Zabawa konwencją, poetyckość w warstwie tekstowej i charakterystyczne gitarowe riffy złożyły się na intrygującą opowieść o skrajnych emocjach. Najnowszy minialbum duetu „Trzeba mi” ukazał się 26 marca. Jest poetycką opowieścią o początku i końcu.

O odradzaniu się i stwarzaniu na nowo. Tajemniczy, intymny, pełen niedosłowności i instrumentalnego niepokoju dziennik, w którym senny klimat przestrzennych gitar i fortepianu łączy się z przejmującym głosem wyśpiewującym pełną emocji i prawdy historię, której podstawą jest miłość. Nowy album zwiastuje nieznany dotąd kierunek w twórczości duetu, który nie rezygnując z eksperymentowania, organicznych brzmień i gitarowych riffów, znanych z debiutu, rozwija swój unikatowy język, reinterpretując rzeczywistość na swój własny, niepowtarzalny sposób.

INFORMACJE:

facebook / instagram
@polachobot.adambaran

Management:
www.echoproduction.pl