Premiera! Kroke feat. Neli Andreeva!

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2018-08-23

Premiera! Kroke feat. Neli Andreeva!

Organizatorzy 6. edycji Pannonica Folk Festival zadbali o niezwykłą muzyczną niespodziankę. Na scenie głównej, w festiwalową sobotę 1 września, usłyszymy premierowo koncert w wykonaniu genialnego Kroke i obdarzonej niepowtarzalnym głosem - Neli Andreevej.

To będzie nasza pierwsze spotkanie z Neli Andreevą dzięki inicjatywie Wojtka Knapika dyrektora festiwalu Pannonica. Neli to wyjątkowa artystka obdarzona wybitnym i niespotykanym głosem - nie możemy się już doczekać wspólnego muzykowania. Uwielbiamy improwizację i bardzo się cieszymy na ten koncert, ponieważ tak naprawdę nikt nie wie co będzie się działo na scenie. Jedna wielka niespodzianka, nie tylko dla publiczności, ale także dla nas samych. Pannonica to świetny festiwal, idealne miejsce na odkrywanie nowych brzmień. Cieszymy się za każdym razem, kiedy wracamy do Barcic. Jest to miejsce zdecydowanie bliskie naszemu sercu.- Tak o tej muzycznej kolaboracji opowiadają Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato.

Wojciech Knapik, twórca Festiwalu, wielokrotnie podkreśla jak ważnym zespołem dla Pannoniki jest Kroke - Powiedzieć, że bez Kroke nie byłoby Pannoniki, to nic nie powiedzieć. Po pierwsze dużą inspiracją była ich legendarna płyta „East meets East”, po drugie byli niekwestionowaną gwiazdą pierwszej edycji w 2013 roku. Przez lata zrodził się pomysł, by powrócili na festiwalową scenę, tym razem z projektem specjalnym. Wybór był bezdyskusyjny – bułgarska gwiazda, Neli Andreeva! W internecie można znaleźć nagranie wyemitowane przez bułgarską telewizję - na którym Andreeva wraz z chórem Philipa Kuteva wykonuje pieśń „Malka Moma”. Nagranie trafia do setek tysięcy osób, szukających w sieci muzyki bułgarskich chórów, słynących z niezwykłych harmonii i klarowności tonów.

Zarówno o Neli Andreevej, jak i o Kroke możemy mówić w kategoriach żyjących legend muzyki tradycyjnej. Ich muzyczne spotkanie niesie ze sobą ogromne nadzieje, na pełną wysublimowanych dźwięków podróż przez obszar dawnej Panonii. Z tego powodu, zdecydowaliśmy się zaproponować artystom spotkanie na jednej scenie. Jest to dla nas ogromna radość i honor. – mówi Urszula Nowak, współorganizatorka Pannonica Folk Festival.


 

6. EDYCJA PANNONICA FOLK FESTIVAL

PANNONICA – OGIEŃ NIE MUZYKA!

30.08-01.09.2018, BARCICE NAD POPRADEM


 

PROGRAM, SCENA GŁÓWNA:

30.08.2018, czwartek

Babra (hu), Tibble Transsibiriska (swe), She’Koyokh (UK), Fanfara Transilvania (rom)

31.08.2018, piątek: „GUČA DAY”

Šidski Trubači (srb), Orkestar Danijela (srb), Orkestar Bojana Krstića (srb), Marko Marković Brass Band (srb)

01.09.2018, sobota

Nadara GypsyBand (rom/hu), Kroke feat. Neli Andreeva (pl+bg), BGKO Barcelona Gypsy BalKan Orchestra (esp), Divanhana (bos-her)


 

ORGANIZATORZY:

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Starosądecka Fundacja Kultury


 

MECENAT:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Miasto i Gmina Stary Sącz

Węgierski Instytut Kultury w Warszawie


 

SPONSORZY:

Piwniczanka

Budweiser Budvar


 


 

WWW

www.pannonica.pl

ZAPOWIEDŹ

https://www.youtube.com/watch?v=c8e2VSyDAA8

FB

https://www.facebook.com/events/1608636915854524/