Premiera dokumentu radiowego o zespole The Beatles

Strona główna » Polecamy Dodano: 2023-11-06

W piątek 10 listopada o godz. 21 odbędzie się polska premiera radiowej audycji dokumentalnej poświęconej zespołowi The Beatles. Program powstał z okazji reedycji dwóch albumów grupy i premiery najnowszego singla „Now and Then”. Będzie go można wysłuchać w internetowym Radiu RMF24 i jako podcast na RMF24.pl.
 
W programie „The Beatles: Dziedzictwo – Albumy Czerwony i Niebieski” twórczość zespołu The Beatles przybliżą m.in. Tom Petty, Dave Grohl, Brian Wilson i Mark Ronson. 
Materiał został przygotowany przez Kevina Howletta – brytyjskiego dokumentalistę, byłego producenta Radia BBC, wielokrotnie nominowanego do nagród Grammy i Sony Radio Academy Award, wybitnego znawcę Beatlesów, autora sześciu książek o tej grupie. W polskiej wersji gospodarzem programu będzie dziennikarz Radia RMF24 i RMF FM Marcin Jędrych.
Po premierze w internetowym Radiu RMF24 (www.rmf24.pl/radio) 10 listopada tuż po godz. 21, programu będzie można odsłuchać w portalu informacyjnym RMF24.pl w formie podcastu.
 
Dokument zostanie wyemitowany również w innych stacjach należących do Bauer Media Group w całej Europie: Absolute Radio i Greatest Hits Radio w Wielkiej Brytanii, Radio Nostalgia w Finlandii, Radio Vinyl w Szwecji, Norwegii i Danii oraz M80 Radio w Portugalii.
 
Audycję przygotowano specjalnie z okazji reedycji dwóch albumów The Beatles: „The Red Album” oraz „The Blue Album” – obie płyty trafią do sprzedaży właśnie 10 listopada. Zapowiada je singiel „Now and Then”. To ostatni utwór zespołu – napisany i zaśpiewany przez Johna Lennona, dopracowany przez Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, wreszcie – ponad cztery dekady później – dokończony przez Paula i Ringo.
 
Źródło: gruparmf.pl