Premiera najnowszego utworu BILONA pt. „Zamek Królewski”

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-09-03

„Zamek Królewski” to najnowszy utwór skomponowany przez duet BILON
& SZWED specjalnie z okazji Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest to także singiel promujący najnowszą płytę Bilona „Warszawski Rapton”, która ukaże się pod koniec października tego roku. Muzycznie i tekstowo nawiązuje ona do folkloru starej Warszawy.

Celem wspólnego projektu gwiazdy warszawskiej sceny hip-hopowej oraz Zamku Królewskiego jest przypomnienie szerszemu gronu odbiorców o odbudowie rezydencji królewskiej. Ogromne zaangażowanie społeczeństwa w ten proces stało się inspiracją dla utworu Bilona. 31 sierpnia to data symboliczna – właśnie tego dnia w 1984 roku Zamek Królewski został udostępniony publiczności. Od tego czasu pozostaje niezmienne otwarty dla zwiedzających. 

 

5 września podczas Pikniku Jubileuszowego na Zamku Królewskim w Warszawie słuchacze będą mieli wyjątkową okazję, by przedpremierowo poznać materiał z najnowszej płyty Bilon pt. „Warszawski Rapton”. Koncert wieńczący całodniowe, rodzinne świętowanie rozpocznie się w Ogrodach Królewskich o godzinie 20.00.

Przy tej okazji zapraszamy także do uczestnictwa w samym Pikniku. Wydarzenie jest bezpłatne, a  w programie znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Piknik rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 21.00.


Maciej "Bilon" Bilka to jeden z pionierów polskiego hip-hopu. Od 1998 roku jest współtwórcą i reprezentantem warszawskiej formacji Hemp Gru. W 2008 roku Hemp Gru zostało uhonorowane przez Komisję Europejską specjalną nagrodą EBBA (European Border Breakers Awards) za wkład w twórcze bogactwo i różnorodność we współczesnej muzyce europejskiej. Solowy debiut Bilona dokonał się w 2015 roku za sprawą dystrybuowanego niezależnie albumu "3 x NIE". Oprócz treści antysystemowych pojawił się tam szereg odwołań do historii i kultury Warszawy.

Źródło: conceptpr.pl