6543210

Premiera płyty Chóru Agaty Steczkowskiej - Piosenki filmowe

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-02-09

Dwupłytowe wydawnictwo, na którym zebrano w sumie 23 piosenki ze znanych filmów polskich i zagranicznych opracowane przez kompozytorkę, dyrygentkę, pianistkę, dziennikarkę radiową, modelkę i pisarkę Agatę Steczkowską, członkinię słynnej muzykującej rodziny Steczkowskich. 
W zestawie mamy piosenki zarówno z bajek, jak i filmów dla dzieci, chociażby z "Misia Uszatka", "Misia Koralgola", "Pawła i Gawła", czy "Akademii Pana Kleksa", jak i dzieł dla dorosłych, by dać za przykład "Dziecko Rosemary", czy "Śniadanie u Tiffany'ego". Wszystkie utwory są ponadczasowe i śpiewane są przez kolejne pokolenia.
Agata Steczkowska przygotowała interpretacje znanych utworów z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Chłopięcego, a także kwartetu wiolonczelowego CelloManiax. Płyta jest pełna pięknych melodii i różnorodnych nastrojów, od radości i beztroskiej zabawy, po melancholię i zadumę. Jedno jest pewne, piosenki śpiewać mogą wielopokoleniowe rodziny! Ułatwi to z pewnością fakt, że na jednym dysku mamy piosenki, a na drugim podkłady fortepianowe.
 
Alicja Żełaniec - alicja.zelaniec@polskieradio.pl
 

 
Utwór dostępny jest w cyfrowych serwisach muzycznych.