Premiery w teatrze BARAKAH

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2018-07-30

MyszyFest               

DŻOJSTIK ZAGŁADY - 13 września / 20:00
Odcinek siódmy — „Dżojstik zagłady” to opowieść o wielkiej polityce małych ludzi i ludzi mało zainteresowanych polityką, będąca połączeniem szpiegowskiej farsy z political fiction/non-fiction (niepotrzebne skreślić). 

TAJEMNICA ŁASICY - 14 września / 20:00
Odcinek ósmy — „Tajemnica Łasicy” to opowieść o wielkiej intrydze, łącząca w sobie elementy kina nowej przygody z politycznym kryminałem o ludziach kultury i ludziach polityki i ludziach showbiznesu i arystokratycznym księciu, a do tego tajemniczym zaginięciu pewnej sumy pieniędzy…. Bo kto powiedział, że na sztuce nie można zarobić?

TĘCZA ŚMIERCI - 15 września / 20:00
Dziewiąty odcinek nosi tytuł „Tęcza Śmierci” i jest połączeniem szpiegowskiej farsy z political fiction oraz parodią tego, co oglądamy w masowych środkach przekazu, od „Stawki większej niż życie”, poprzez znanych dziennikarzy aż do „Gwiezdnych wojen”. 

ELEMENTARZ POLSKIEGO PATRIOTY - 16 września / 20:00
Patriotyzm. Słowo, bez którego w ostatnim czasie nie może obyć się żadna polityczna dysputa. Wylewa się na nas z ekranowych telewizorów i sączy z radiowych głośników. Każdy, niemal jak w słynnej scenie z „Dnia świra”, stara się zawłaszczyć w całości jego znaczenie i pozbawić innych prawa do jego używania.

 

ArtCafe Barakah

Bombonierka Madame Kakadu, czyli (pod)wieczorki z Drag Queen. Pierwsze w Polsce show Drag Queen z kryminalnym wątkiem w tle! Madame Kakadu i jej najlepsza przyjaciółka Papina McQueen wprowadzą Was w wielki świat artystycznych doznań. 

Data: raz w miesiącu, szczegóły w repertuarze: http://teatrbarakah.com/barakah-wp/repertuar/

 

Dyktanda

Dyktanda”, a właściwie „Dyktanda, czyli... w jaki sposób wujek Staszek wówczas Michasia – dzisiaj Michała – uczył pisać bez błędów” to krótkie historyjki pełne czarnego i absurdalnego humoru rodem ze światów Rolanda Topora, z dodatkiem ironii, składające się z ortograficznych pułapek. Stanisław Lem pisał je w 1970 roku dla swojego siostrzeńca, by sprawdzać jego językowe umiejętności i czy Michaś wie, gdzie „u”, a gdzie „ó” postawić. 

Data premiery: 27 VI 2014 

 

Więcej informacji na stronie teatru: http://teatrbarakah.com/