Repertuar teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-03-22

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie serdecznie zaprasza na spektakle grane w drugiej połowie marca.

Oto kalendarium:

Od czwartku do niedzieli  (24-27 marca) na Scenie Domu Machin spektakl „Debil” w reżyserii Piotr Ratajczak. Dramat Maliny Prześlugi to opowieść, która porusza złożony temat niepełnosprawności i świata, który próbuje – a czasem nie próbuje wcale – tym tematem dialogować. A dialogować trzeba -byle robić to mądrze, z empatią. Tego zadania podjęli się twórcy z Krakowa. „Debil” to opowieść o Kubie. O mężczyźnie z niepełnosprawnością intelektualną, który ma „czterdzieści lat skończone”. Kuba lubi zupę, swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu i chce żeby wszyscy byli "dobzi". Kuba nie lubi bigosu, schodów i złych ludzi. Dlatego Kuba marzy, by zmienić świat, by zrobić go lepszym.

 

24 marca (czwartek) zapraszamy na nocne zwiedzanie „Zagubieni w Teatrze ”. To nocne doświadczanie teatru, historii i duchów, które zamieszkują jego mury. Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka jest jedyną w swoim rodzaju możliwością zobaczenia pomieszczeń i zakamarków, które na co dzień strzeżone są przed okiem widza.

 

W najbliższą niedzielę 27 marca, godz. 17:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na Scenie MOS odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MYŚLNIK. Spotkanie 6: Postprawda i wojna.  W świecie postprawdy fake newsy wybuchają w naszych głowach jak bomby, siejąc spustoszenie i zamęt. Realność miesza się z wirtualnością. Jedynym kryterium prawdziwości staje się klikalność. Nie ma już faktów, nie ma ich interpretacji. Są fakty alternatywne, równoległe światy, bańki i ludzie bez reszty zmanipulowani. Gośćmi Piotra Augustyniaka będą Katarzyna Kasia i Stanisław Mazur. Tak jak zwykle, rozmowy gości na scenie muzycznie komentować będzie przez improwizację Marek Pospieszalski.

Natomiast 29-30 marca na Scenie Domu Machin spektakl Simona K. Wołająca na puszczy - reżyseria Anna Gryszkówna. Jest to monodram Agnieszki Przepiórskiej. Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. „Simona K. Wołająca na puszczy” to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej.

 

Wracamy także ze spektaklem „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” w reżyserii Wojciecha Farugi. Od czwartku 31 marca na Dużej Scenie. Przez pryzmat starych perskich opowieści przyglądać się będziemy islamskiej rewolucji irańskiej z 1979 roku. Pretekstem do tego będzie wizyta reporterki Oriany Fallaci w Teheranie, w celu przeprowadzenia wywiadu z Ajatollahem Chomeinim. Fallaci spędziła w Teheranie parę nocy, ale jedna była szczególna: ta w czasie której jej bezpieczeństwo było zagrożone, po tym jak ośmieliła się odsłonić włosy w obecności charyzmatycznego duchownego.

 

Aktualny repertuar znajduje się na www.teatrwkrakowie.pl , a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

Źródło: teatrwkrakowie.pl