Serial inspirowany powieścią Stephena Kinga na Viaplay

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-11-26

Mroczna gra z obłąkanym przestępcą. Serial ‘Mr Mercedes’ inspirowany powieścią Stephena Kinga już od 8 listopada na Viaplay!
 
Praca policyjnych śledczych bywa niebezpieczna, a serial ‘Mr Mercedes’ dowodzi, że czasami taka bywa również ich… emerytura. Dreszczowiec kryminalny skupia się na złożonej psychice przestępcy, który znajduje sobie nową obsesję i rozpoczyna nierówną walkę z byłym stróżem prawa. Zagadkowe wiadomości przeradzają się w chęć manipulowania policjantem, który podejmuje rękawicę w niebezpiecznej grze z psychopatycznym przeciwnikiem. Scenariusz został zainspirowany debiutancką powieścią detektywistyczną Stephena Kinga, a w głównej roli zobaczymy tegorocznego pretendenta do Oscara, Brendana Gleesona. Wszystkie trzy sezony serialu Mr Mercedes będą dostępne na Viaplay już od 8 listopada!
 
Zaproszenie do gry
Bill Hodges (Brendan Gleeson) ma za sobą lata doświadczeń w tropieniu przestępców. Był świetnym policjantem, jednak od dwóch lat przebywa na emeryturze i nie radzi sobie najlepiej z tą sytuacją. Popada w depresję i nie stroni od alkoholu. Ma też myśli samobójcze, a jednocześnie nawiedzają go wspomnienia ze śledztwa, którego nie udało mu się doprowadzić do rozwiązania. Przed laty nieznany sprawca ukradł samochód i wjechał nim w tłum ludzi uśmiercając 16 niewinnych ofiar. Jak się wkrótce okaże, morderca również rozpamiętuje tę sprawę i postanawia wysłać anonimową wiadomość do byłego śledczego. Próba kontaktu przeradza się w skomplikowaną grę, której stawką będzie życie kolejnych, niewinnych ludzi. Obłąkany mężczyzna wyjawia śledczemu, że ma w planach następne zbrodnie. Nieuchwytny przez lata przestępca paradoksalnie chcąc dobić przygnębionego emeryta daje mu cel, który od teraz trzyma go w ryzach. Morderca wciąż stara się uprzykrzać mu życie, dlatego szpieguje go, atakuje jego bliskich, a nawet podszywa się pod niego.
 
Jesteś już mój
Serial ‘Mr Mercedes’ to nie klasyczny kryminał, w którym zaprezentowane są jedynie poszlaki prowadzące przez kolejne odcinki do źródła, którym okazuje się tajemniczy przestępca. Od samego początku obserwujemy jak psychopatyczny morderca próbuje zawładnąć myślami byłego śledczego, wdzierając się w jego życie bez żadnego ostrzeżenia. Poszczególne działania przeradzają się w psychologiczną grę szerzącą dezorientację i strach. Zabawa w kotka i myszkę daje przestępcy niebywałą satysfakcję. Chce zszokować społeczeństwo i zwrócić na siebie uwagę. Emocjonująca fabuła odkrywa mroczne zakamarki ludzkiej psychiki intrygując od pierwszego odcinka. Czy wiadomość do emerytowanego detektywa okaże się gwoździem do trumny dla dotychczas nieuchwytnego przestępcy?
 
Obsada i Twórcy
Produkcja została nagrodzona Satelitą dla ‘Najlepszego aktora w serialu dramatycznym’ - odtwórcy głównej roli, Brendana Gleesona, który był również tegorocznym pretendentem do Oscara dla aktora drugoplanowego za rolę w filmie ‘Duchy Inisherin’. W postać obłąkanego psychopaty wciela się natomiast Harry Treadaway, znany z serialu ‘Dom Grozy’ oraz filmu ‘Miasto Cienia’. W pozostałych rolach zobaczymy również Jharrela Jerome (‘Moonlight’, ‘Jak nas widzą’), Mary-Louise Parker (‘Trawka’, ‘Anioły w Ameryce’), Holland Taylor (‘Dwóch i pół’, ‘The Morning Show’), Justine Lupe (‘Sukcesja’, ‘Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie’), Kelly Lynch (‘Aniołki Charliego’, ‘Narkotykowy kowboj’) i innych utalentowanych aktorów.
 
Inspiracją dla scenariusza była powieść Stephena Kinga (‘Lśnienie’, ‘Skazani na Shawshank’) o tym samym tytule. Twórcą serii jest David E. Kelley (‘Wielkie kłamstewka’, ‘Miłość i śmierć’), który razem z reżyserem Jackiem Benderem (‘Gra o tron’, ‘Zagubieni’) i scenarzystą Dennisem Lehane (‘Prawo ulicy’, ‘Wyspa tajemnic’) pełnił również funkcję producenta wykonawczego.
 
Wszystkie trzy sezony serialu ‘Mr Mercedes’ będą dostępne na Viaplay już od 8 listopada!
 
Źródło: publicis-consultants.com