Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Krośnie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-10-20

Wojciech Chmielarz opowie o swoich mrocznych historiach –
zapraszamy na spotkanie autorskie miłośników kryminałów

23 października /poniedziałek/ o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41 odbędzie się spotkanie autorskie Wojciecha Chmielarza.


Wojciech Chmielarz jest autorem kryminałów, dziennikarzem, zdobywcą Nagrody Wielkiego Kalibru w 2015 roku za najlepszą książkę. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Chmielarz, uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia, jest autorem serii powieści, których głównym bohaterem jest warszawski policjant, komisarz Jakub Mortka. To kryminały procedur policyjnych z elementami miejskimi i obyczajowymi; a także dwóch powieści kryminalnych w cyklu gliwickim. Do tej pory ukazały się: ”Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Wampir” (2015), „Osiedle marzeń” (2016), „Zombi” (2017). W przygotowaniu jest film fabularny na podstawie jego drugiej książki „Farma lalek”.

„Chmielarz ciekawie i prawdziwie ukazuje realia pracy polskiej policji, skupiając się głównie na jej cieniach: niedofinansowaniu, wszechobecnej biurokracji i problemach z nadmiarem prowadzonych przez policjantów spraw. Jak w każdym dobrym kryminale miejskim przestrzeń miasta jest jednym z istotnych bohaterów powieści. Chmielarz umie efektownie wpleść przestrzeń miejską i to, co się w niej dzieje, w intrygę kryminalną, co widoczne jest choćby w Przejęciu w scenach zabójstwa i pościgu na Krakowskim Przedmieściu podczas kolejnej manifestacji z okazji katastrofy smoleńskiej.
Warto zwrócić uwagę na styl prozy kryminalnej Chmielarza, oparty na krótkich, pozbawionych ozdobników zdaniach, który doskonale współgra z dynamiczną akcją powieści” – czytamy w jednej z recenzji.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka – miejsce czytania, miejsce działania” przy wparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Po spotkaniu będzie można kupić książki W. Chmielarza… z autografem!


 

Źródło: http://www.kbp.krosno.pl/