Tryptyk od Zakopower - metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-12-06

Zespół Zakopower po premierze bardzo dobrze przyjętego albumu zatytułowanego „Widzialne I Niewidzialne" nie zwalnia tempa. Artyści, z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele, zdecydowali się oddać w ręce słuchaczy trzy wyjątkowe duety z trzema zaskakującymi gośćmi. Pierwszy singiel otwierający tryptyk, to owoc współpracy z charyzmatyczną Belą Komoszyńską z zespołu Sorry Boys do utworu „Szczęście".

„Widzialne | Niewidzialne" to ósmy album w dorobku Zakopower. Zespół w listopadzie 2022 powrócił ze świeżym materiałem, w którym pojawiają się szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata. Niemal rok po premierze krążka zespół postanowił stworzyć mini cykl, w którym prezentuje trzy utwory z „Widzialne | Niewidzialne", ale w nieco odmienionych wersjach - z udziałem zaskakujących gości. Tryptyk otwiera utwór „Szczeście" zaśpiewany z Belą Komoszyńską. W kolejnym rozdziałach usłyszymy i zobaczymy także Igora Herbuta oraz Ralpha Kaminskiego. 
 
Tryptyk od Zakopower, to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas – miłość, radość, wiara, przemijanie...
 
- Każdy z nas w życiu potrzebuje drugiego człowieka - do miłości, do przyjaźni, do przeżywania i doświadczania. To otwarcie się na innych buduje nas jako ludzi, a każda napotkana osoba, każda przeprowadzona rozmowa zmienia nas na zawsze. O tym właśnie jest ta piosenka i teledysk. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Bela przyjęła nasze zaproszenie, udzieliła tu swojego głosu oraz emocji i stała się częścią historii „Widzialne | Niewidzialne". Dzięki jej pięknemu, dojrzałemu wokalowi i interpretacji, zdecydowanie łatwiej odczytać sens utworu. Świetnie poradziła też sobie z partią śpiewaną gwarą podhalańską. – mówi Sebastian Karpiel Bułecka.
 

 
Do teledysku promującego „Szczęście", Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił swoich przyjaciół - między innymi Izabelę Połeć z mężem, Kamilę Szczawińską z córką, kolegów z zespołu Michała Trąbskiego i Bartka Nazaruka z rodzinami oraz swoją żonę Paulinę Krupińską. Nie zabrakło oczywiście Beli Komoszyńskiej z jej życiowym partnerem, Tomkiem Dąbrowskim. Klip został nagrany w pięknych przestrzeniach Cicha 23, a za warstwę wizualną teledysku odpowiada duet reżyserski Piotrovscy.
 
- „Szczęście" to pierwsza część tryptyku, w której za żółtymi drzwiami przedstawiamy barwną metaforę skutków podejmowanych przez nas relacji. Każdy z nas niesie całą gamę kolorów doświadczeń, które wyniósł z relacji z innymi. Każdy z nas zostawia innym paletę swoich barw, często w nadziei, że spotka kogoś o podobnych naszym kolorom doświadczeń, które przeżywane wspólnie zaowocują szczęściem widocznym... jak na dłoni. – dodają Piotrovscy.
 
Razem z singlem „Szczęście" zespół ogłasza premierę pierwszego winyla w swoim katalogu. Album „Widzialne | Niewidzialne" wzbogacony został o nowe wersje duetowe utworów. Na czarnej płycie znajduje się wyżej wspomniane „Szczęście", ponadto w piosence „Biały Obłok" udzielił się Igor Herbut, a w „Wołochach" usłyszymy Ralpha Kamińskiego. Premiera - 25 listopada 2023.
 
Preorder winyla:
http://sklepzmuzyka.pl/widzialne_niewidzialne_winyl
 
 
Tracklista:
 
STRONA A
WIELKIE OCZY z gościnnym udziałem Nosowskiej
HEJ, IDEM W LAS
ZMĘCZENI MUZYKANCI
CHWILA
BIAŁY OBŁOK z gościnnym udziałem Igora Herbuta
IDĘ DALEJ
 
STRONA B
WOŁOSI z gościnnym udziałem Ralpha Kamińskiego
WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE
SZCZĘŚCIE z gościnnym udziałem Beli Komoszyńskiej (Sorry Boys)
OCZKA ZMRUŻ
BÓG DAŁ BÓG WZIĄŁ 
 
Źródło: kayax.pl