W niedzielę (29 czerwca) wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów: Vermeer i muzyka z National Gallery w Londynie

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2014-06-30

29 czerwca o godz. 16:00 w Kinie Muranów zaprezentujemy film będący audiowizualną wycieczką po National Gallery w Londynie. Za pośrednictwem tego medium każdy z widzów będzie miał niepowtarzalną okazję by zwiedzić wystawę "Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku". Udział w seansie tego filmu to wyjątkowe, zmysłowe przeżycie, a jednocześnie duża dawka informacji na temat twórczości jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów - Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografia artysty, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę, podczas której prace, tworzące ekspozycję, łączy jeden z ulubionych motywów artysty: muzyka. Widzowie kinowi ma dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD, będą mogli obejrzeć unikalny materiał pokazujący losy życia tajemniczego malarza i analizę jego najsłynniejszych prac.

Cena biletu 35 zł.

Oszałamiające malarstwo w jakości high-definition, na dużym ekranie.
This Is London

Uczta dla oczu.
Globe and Mail, Canada

 

Jan Vermeer (1632 - 1675) to jeden z najsłynniejszych malarzy holenderskich, który tworzył w dobie Złotego Wieku. Dzieła Vermeera charakteryzują się unikalnym doborem i harmonią barw oraz zadziwiającym rozproszeniem światła. Jego życie owiane jest tajemnicą i niewiele o nim wiadomo. Ten niderlandzki artysta uwieczniał na płótnie przede wszystkim scenki rodzajowe, mistrzowsko wykorzystując do tego grę światła. W jego dorobku dominują portrety, szczególnie kobiet we wnętrzach mieszczańskich domów. Vermeer podejrzewany jest o używanie camera obscura (pierwowzór aparatu fotograficznego) do tworzenia swoich kompozycji, gdyż perspektywa jego dzieł jest idealna.

 

źródło: Gutekfilm.pl