Wystawa Cztery głosy

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-12-07

„Cztery głosy" to czternasta odsłona cyklu Rezonanse Sztuki, wystaw przygotowywanych dla Państwa od 2015 roku przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Tym razem do wnętrz Narodowego Forum Muzyki zaprosiłem malarzy, profesorów polskich uczelni artystycznych z Gdańska, Poznania, Łodzi i Katowic. Prezentacja ta będzie prawdziwą ucztą dla miłośników malarstwa oczekujących wirtuozerii warsztatowej oraz wyjątkowych rozwiązań artystycznych. W obrębie czterech indywidualnych wystaw zostanie wyeksponowanych po kilkanaście prac każdego z artystów.

Wernisaż odbędzie się 15 grudnia 2023 o godz. 17.30 w foyer NFM (pl. Wolności 1). Wystawa potrwa od 8 grudnia 2023 do 10 lutego 2024 roku i będzie dostępna dla zwiedzających w godz. 11.00–18.00. Podczas koncertów zewnętrznych organizatorów wstęp jest możliwy jedynie za okazaniem ważnego biletu na dane wydarzenie.

Zbigniew Gorlak, Andrzej Zdanowicz, Wojciech Leder i Lesław Tetla to doświadczeni artyści, zmagający się z malarstwem od czterdziestu lat. Zdobywali doświadczenie w wielu dyscyplinach, począwszy od rysunku przez grafikę, malarstwo i fotografię po sztuki multimedialne. Ich prace były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach. Znajdują się w znamienitych muzeach i kolekcjach na całym świecie.

Kurator projektu, prof. Piotr Kielan
 
Źródło: nfm.wroclaw.pl