Zespół Śmierci i Tańca-teatr w Kielcach

Strona główna » Aktualności Dodano: 2017-03-20

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
25-507 Kielce, ul. Sienkiewicza 32

Szymon Jachimek
ZESPÓŁ ŚMIERCI I TAŃCA, CZYLI PIOSENKI TIGER LILLIES


scenariusz i tłumaczenie piosenek: Szymon Jachimek
reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki
asystent reżysera: Mikołaj Kwiatkowski
muzyka: Tiger Lillies
aranżacje i kierownictwo muzyczne: Tomasz Krezymon
scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
choreografia: Michał Cyran
inspicjent, sufler: Milena Szymanowska
charakteryzacja: Aneta Laskowska / Ada Mięsiak /Katarzyna Naruszewicz
realizator świateł: Jakub Ostropolski / Marta Seredyńska
realizator dźwięku: Adam Licki / Hubert Popko

 

22 i 23 marca na Dużej Scenie Teatru im. Żeromskiego wystąpią studenci Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie ze spektaklem dyplomowym. „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”.

Autorskie przedstawienie Szymona Jachimka ma formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką oraz choreografią z elementami akrobatycznymi. Bohaterami tej opowieści są artyści cyrkowi, których sława minęła. Niezależnie od swoich profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach”, ale do czego nie mamy odwagi przyznać się rano. Popisy wokalne, taneczne i akrobatyczne, drapieżne tłumaczenia tekstów piosenek, interakcje z publicznością, która prowokowana jest do wyjścia z roli niemego świadka scenicznych wydarzeń to mocne atuty spektaklu. To inspirowane twórczością legendarnych królów muzycznej makabry show, podane zostało w sposób groteskowy a zarazem dramatyczny.

Spektakl został trzykrotnie nagrodzony na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka” w 2016 roku „Zespół Śmierci i Tańca” otrzymał nagrodę za najlepszy dyplom muzyczny oraz nagrody dla najlepszej aktorki (Magdalena Wojtacha w roli Ciotki Mabel) i dla najlepszego aktora (Darian Wiesner w roli Iluzjonisty Johnn’ego). W listopadzie 2016 roku przedstawienie zostało laureatem konkursu „Tu i teraz” ogłoszonego przez Teatr Śląski w Katowicach.

Czas trwania: 85 min. bez przerwy

 

Źródło: http://teatrzeromskiego.pl/