Zobacz fragmenty komedii "Za jakie grzechy, dobry Boże?” Fenomen europejskich kin od 14 listopada w Polsce

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2014-11-05

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów francuskiej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, w której Państwo Verneuil starają się szczęśliwie wydać za mąż cztery piękne córki. W pierwszym fragmencie rodzina rozważa czy dla rodzącego się wnuka najlepszym imieniem będzie Luis czy może… Mahmoud. W drugim zaś konserwatywni rodzice poznają narzeczonego najmłodszej z pociech, który może i jest katolikiem, ale o wyjątkowo ciemnej karnacji.

 

Fragment nr 1:

 

 

Jeśli macie ochotę ubawić się do łez, przy okazji myśląc, jak szczęśliwie wydać córki za mąż, ten film jest właśnie dla Was. (…) Rewelacyjny Christian Clavier w "de-funesowskiej" roli gderliwego starszego pana, któremu córeczki spłatały nie lada figla. (...) W każdym calu udane!
Maciej Misiorny, TeleTydzień  


Najlepsza komedia od czasów „Nietykalnych”. Le Journal du Dimanche  Rozrywka na najwyższym poziomie. Le Soir  Zachwycający! STERN  


Inteligentny, świeży i pokrzepiający. Le Parisien  


Reżyser z wyczuciem żartuje sobie z rasistowskich uczuć i lęków, które siedzą w każdym z nas. Inteligentna komedia dla inteligentnych ludzi, co nieczęsto się zdarza.
KULTURSPIEGEL  


Świetna obsada i przezabawne dowcipy, reżyser szarżuje wyśmiewając stereotypy i uprzedzenia, ale robi to z klasą i dużą dawką miłości.
BILD  


Przezabawna, bezkompromisowa komedia. Femme Actuelle  


Przyjemna komedia z przytupem. Gwiazda filmu “Goście, goście” w najlepszej formie.
Liberation

 

Fragment nr 2:

 

 

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.


Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?


Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

 

źródło: Gutekfilm.pl