Z roku na rok Mazowsze przyciąga coraz więcej odwiedzających. Dane za 2024 rok mówią jasno: w obiektach noclegowych regionu zatrzymało się aż 6 869 270 osób, co oznacza wzrost o 9,87% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Mazowsze z turystycznym sukcesem. Region notuje rekordowe wyniki
Zachwycające krajobrazy, bogactwo dziedzictwa kulturowego i coraz szersza oferta atrakcji - Mazowsze po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Ubiegły rok przyniósł rekordowe wyniki, które jasno pokazują: turyści - zarówno z kraju, jak i zagranicy - coraz chętniej wybierają województwo mazowieckie jako miejsce na odpoczynek, odkrywanie i inspirujące podróże. Nasz region coraz częściej staje się miejscem nie tylko na krótkie wypady, ale także na dłuższe, bardziej świadome podróże.
Rekordowa frekwencja w mazowieckich obiektach noclegowych
Z roku na rok Mazowsze przyciąga coraz więcej odwiedzających. Dane za 2024 rok mówią jasno: w obiektach noclegowych regionu zatrzymało się aż 6 869 270 osób, co oznacza wzrost o 9,87% w porównaniu z rokiem poprzednim.
„Takie liczby niezmiernie cieszą! To oznacza, że województwo mazowieckie jest regionem, do którego przyjeżdżamy już nie tylko na jedno- czy dwudniowy odpoczynek, ale chcemy poznać je lepiej i zostajemy tu nawet na kilka dni. Ta zmiana jest zauważalna i bardzo budująca - pokazuje, że Mazowsze stało się przestrzenią, która inspiruje do głębszego odkrywania. Fakt, że coraz więcej osób odwiedza nasz region, to efekt konsekwentnie prowadzonej polityki turystycznej: inwestycji w infrastrukturę, poprawy bezpieczeństwa oraz przemyślanej komunikacji marketingowej. To również konkretne korzyści dla gospodarki - rosnące przychody lokalnych przedsiębiorców, rozwój usług okołoturystycznych, nowe miejsca pracy i większe wpływy do budżetów samorządów. Dla nas to znak, że obrany kierunek działań przynosi realne, długofalowe efekty - zarówno wizerunkowe, jak i ekonomiczne” - mówi Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Liczba turystów krajowych wzrosła o 8,06% - do ponad 5 mln osób (dokładnie 5 005 457), natomiast liczba gości zagranicznych osiągnęła poziom 1 863 813, co daje aż 14,12% wzrostu. Tym samym województwo mazowieckie stało się najczęściej wybieranym regionem w Polsce pod względem liczby noclegów, wyprzedzając tradycyjnie popularne regiony nadmorskie i górskie.
24 miliony pasażerów na mazowieckich lotniskach
Transport lotniczy na Mazowszu również zanotował znakomite wyniki. W 2024 roku z regionalnych portów lotniczych skorzystało łącznie 24 miliony pasażerów. Liderem pozostaje Lotnisko Chopina, które obsłużyło 21 261 806 osób, notując wzrost o 15,1% względem roku poprzedniego.
Rosnącą popularnością cieszy się także lotnisko Warszawa-Radom, z którego skorzystało 112 629 pasażerów. Jedynym lotniskiem, które zanotowało spadek, było lotnisko w Modlinie - obsłużyło 2 697 575 osób, co oznacza spadek o 20,7%.
Trzy najchętniej wybierane powiaty
Zdecydowanym liderem wśród turystycznych destynacji Mazowsza pozostaje Warszawa, którą w 2024 roku odwiedziło aż 5 059 796 turystów.

Rzeźba „Roślina” stanie na dziedzińcu Ratusza!

Konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Lubartowskiej

ZŁOTA PŁYTA DLA BIG CYCA

Summer Jazz Festival wypełni muzyką Kraków

Przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM i Chóru Dziewczęcego NFM

„Skóra” to rasowy thriller...

MLECZE

Alicja Węgorzewska-Whiskerd

Jubileusz NFM Filharmonii Wrocławskiej

Przez sztukę do Boga na targach Sacroexpo.

Międzynarodowy Festiwal VI NOC CHÓRÓW w Rudzie Śląskie
